Ryan Mendes Dubaiye Transfer oldu.-28-06-2018|KAYSERİSPOR.GEN.TR

Ryan Mendes Dubaiye Transfer oldu.

Ryan Mendes Dubaiye Transfer oldu.

Mendes imzaladı Kayserispor'un kanatlardaki atom karıncası, hem Kayseri'den hem Kayserispor'dan ayrıldı. Kulüp Başkanı Erol Bedir'in göreve geldiğinde Fransa'nın Lille takımından transfer ettiği 28 yaşındaki Ryan Mendes, Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından Al Sharjah Futbol Takımı ile sözleşme imzaladı. Yeşil Burun Adaları doğumlu olan kanat futbolcusu Ryan Mendes, Türkiye'den ayrılıp Birleşik Arap Emirlikleri Ligi'ni tercih etti. 

Kaça gitti Kayserispor ile 31 Mayıs 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan Ryan Isaac Mendes, sarı kırmızılı takım ile olan sözleşmesini feshederek Birleşik Arap Emirlikleri'nin yolunu tutarken 1 Milyon 550 Bin Avro bonservis bedeli karşılığında sözleşmesini feshettiği bilgisine ulaşıldı. Bu paranın bir kısmının Mendes'in kulüpten alacağına karşın mahsup edilirken Al Sharjah takımı, sözleşme fesh bedelinin geri kalan kısmını sarı kırmızılı takımın hesabına belirttiği günde yatıracağını taahhüt etti.

Kayserispor karnesi Kayserispor'a 2016-2017 sezonunun devre arasında Fransa'nın Lille takımından transfer edilen Ryan Isaac Mendes, ilk yarım sezonunda 1 Türkiye Kupası'nda, 6 Süper Lig maçında görev aldı ve 1 gol attı. Antalyaspor ile deplasmanda oynanan maçta forma giyen ve gol attığı anda sakatlanarak oyundan çıkan Mendes, 2017-2018 sezonunda ise oldukça etkili bir dönem geçirdi. Türkiye Kupası'nda 6, Süper Lig'de ise 33 maçta göre alan ve 2.376 dakika sahada kalan Mendes 7 gol atarken 4 de asist yaptı.
 

AL SHARJAH

Yorumlar