KAYSERİSPOR.GEN.TR| 26-01-2017:Erol Bedir Kim

Erol Bedir Kim

Erol Bedir Kim

Erol Bedir Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

 

Erol Bedir 2017 yılında Kayserispor takımı başkanı olarak göreve gelmiştir. Spor dünyası dışında hekim olarak tanınan Dr. Erol Bedir hakkında aslen nerelidir? ne doktoru? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

16 Mart 1958 tarihinde aslen Erzurum’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaoukl ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Erzurum’da tamamlamıştır. Lise eğitiminin ardından Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Erol Bedir doktorluk mesleği ve çalışma hayatı;

1985 senesinde mezuniyetin ardından Kayseri’ye tayin olan Dr. Erol Bedir, Kayseri’de Hacılar Sağlık Ocağı Tabibi olarak mesleki kariyerine adım atmıştır. 6 aylık çalışma sürecinin ardından, Kayseri İl Sağlık Müdür Yardımcılığına atanmıştır. 1987 senesine kadar bu görevini sürdürmüş ve vatani görevini yapmak üzere, Diyarbakır Havacı Tabip Asteğmen olarak birliğine teslim olmuştur.

Vatani görevinin ardından tekrar Kayseri’ye dönmüş ve İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanmış, 1993 senesinde ise Melikgazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne atanmıştır. O dönemde görevli iken Melikgazi Hastanesinin kuruculuğunu üstlenmiş 10 sene Başhekimlik yapmıştır.

Yorumlar