KAYSERİSPOR.GEN.TR| 13-10-2019:Kayserispor, Samet Aybaba ve Bülent Bölükbaşı ile Sözleşmeyi İmzaladı.

Kayserispor, Samet Aybaba ve Bülent Bölükbaşı ile Sözleşmeyi İmzaladı.

Kayserispor, Samet Aybaba ve Bülent Bölükbaşı ile Sözleşmeyi İmzaladı.

Başkanımız Hamdi Elcuman, Sportif Direktörümüz Bülent Bölükbaşı ve Teknik Direktörümüz Samet Aybaba imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Hamdi Elcuman: “Bildiğiniz üzere pazar günü alınan kararla yönetimimizi çok hızlı bir şekilde topladık ve yönetim kurulumuzun kararıyla başkanlık koltuğuna biz oturduk. Yapılacak işlerle ilgili yönetim kurulumuzla birlikte istişare ettik. Kayserisporumuz için, yalnız Kayseri değil ülkemiz için bir değer olduğunu ve yiğidin düştüğü yerden kalkması gerektiğini ve bu amaçla çalışmamız için bizi yüreklendirdi ve biz de çalışmalara başladık.

Bütün gayretimizle süreci takip ettik bizim ilk ve en önemli adaylarımızdan biri Sayın Samet Aybaba hocamızdı. Ben kendisine teşekkür ediyorum bizi hiç ikiletmedi. Bu şehire vefa borcum var dedi. Benim de Kayseri’de çok günüm geçti ve ben de Kayserili sayılırım hatta tam Kayseriliyim dedi ve bugun de aramızda. Ben kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.

Hocamızla sezon sonuna kadar anlaştık ama bizim gönül bağımız sonsuz. Bu zannedilmesin ki bugünün işi. Hocamızla geçmişten gelen muhabbetimiz sevgimiz, saygımız var. Kayserisporumuzu konuştuk hocamla değerlendirmelerde bulunduk, o da sağ olsun gönlünü bize açtı.

Bir başka değer ise Kayserimizin bildiği Bülent Bölükbaşı. Uzun yıllar bize hizmet verdi o da Kayserili sayılır. En son Katar’daydı ve yurda döner dönmez sağ olsun geldi ve çalışmaya başladık. Sportif Direktör olarak da Bülent Bölükbaşı ile anlaştık.

Ardından Teknik Direktörümüz Samet Aybaba ise: ”Uzun yıllar önce burada çalıştım böyle değildi tabi. Herşey değişti Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım o zamanlar Melikgazi Belediye başkanıydı. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanımız. Sahalar tesisler şehir çok gelşmiş. İnsanlar hep aynı, hep dost hem birlikte hareket eden yürekleri gönülleri zengin insanlar. Bende burda olmaktan son derece mutluyum.

Takımın pozisyonunu biliyorsunuz. Sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Türk futbolu aslında ekonomik olarak sıkıntılı süreçte. Klüplerimizin çoğunun bu anlamda sıkıntıları var. Bizim kulübümüzünde var. Oyuncularımızla biraz sohbet ettik. Bir idman yaptık onlarla. Onların da bu anlamda sorunları olduğunu bize ilettiler. Futbolda biliyorsunuz kötü başlangıç bir an önce önlem alınmazsa, oyuncular farklı motive edilmezse sürekli hale geliyor. O nedenle de onlarla da konuştuk. Bu işler geliştikçe onların da performansı gelişecektir diye düşünüyoruz. İyi bir kadromuz var. Doğru kullanacağız çok çalışacağız hep birlikte hareket edeceğiz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. Takımın bu motivasyona ihtiyacı var.

Önümüzde çok önemli bir maç var kazanarak başlamak istiyoruz. Bu kadro kafasını kaldırır şehir de kafasını kaldırır ve iyi yerlere gelir diye düşünüyorum.”

Sportif direktörümüz Bülent Bölükbaşı ise: “Benim için aslında çok özel ve çok güzel duygular şu anda. Çok güzel günlerim geçti burada. Bu şehrin bana verdiklerini bana kattıklarını, bu şehre ödeyebilmek için geldim. İnşallah hocamla beraber bu takımı burdan çıkaracağız. Takımımızın hak ettiği yer burası değil. İnşallah elimizden gelenin en iyisini yapıp bu takımı yukarılara ve hak ettiği yerlere çıkaracağız.”

KAYSERİSPOR

Yorumlar